Zimą tylko felgi stalowe?

Zimą tylko felgi stalowe?

Dzisiaj zaczęła się kalendarzowa zima. Większość kierowców twierdzi, że do opon zimowych należy stosować tylko i wyłącznie felgi stalowe. Jak jest naprawdę?

Zaletą alufelg jest to, że pozytywnie wpływają na komfort jazdy, ale też przemawiają za nimi walory wizualne samochody. Także dzięki swojej budowie korzystnie wpływają na chłodzenia tarcz i klocków hamulcowych.

mercedes-benz-accessories-adds-new-light-alloy-wheels-medium_3

Twierdzenie, że zimą mogą być stosowane tylko felgi stalowe jest nieprawdą. Po pierwsze, podczas najechania na wybój czy inną nierówność są bardziej podatne na uszkodzenie i zniekształcenie. Stalówki podatne są także bardziej na korozję. Alusy bez problemu wytrzymają zimowe minusowe temperatury, czy działanie soli rozsypywanej po drogach. Oczywiście felgi także podatne są na zagrożenia, ale do nich może dojść także latem.

Oczywiście przy odpowiednim dbaniu o felgi aluminiowe będą one służyły jeszcze dłużej. Reagować należy na nawet najdrobniejsze rysy, także na odbarwienia, które można usunąć za pomocą specjalnych środków chemicznych, które także ochronią przed korozją. Przy kupnie alusów należy wystrzegać się tych najtańszych, nieznanych firm.

Zobacz również

3 komentarze

Zostaw komentarz