Zalety drugiego kompletu felg

Zalety drugiego kompletu felg

Dwa komplety felg to temat który warto poruszyć, w szczególności wśród naszego społeczeństwa. Istnieje kilka powodów które z pewnością przemówią za tym, by kupować drugi komplet felg do swojego samochodu. My postaramy się przedstawić te najważniejsze, a Państwo ocenicie sami czy tak naprawdę warto.

 

Po pierwsze wygoda!

W krajach Europy zachodniej posiadanie dwóch kompletów felg – chodzi tu felgi na okres letni i zimowy, jest rzeczą oczywistą. Stało się tak przez restrukturyzacje prawa, która nakłada obowiązek zmian opon na zimowe. Głównym plusem jest szybkość wymiany tych opon w przypadku nagłego załamania pogody. Wyobraźmy sobie że właśnie spadł śnieg, masa ludzi ustawia się w kolejkach do serwisu oponiarskiego, a Ty stoisz na jej samym końcu. Gdybyś posiadał drugi komplet kół wraz z oponami, nie musiałbyś się teraz denerwować, gdyż wystarczyłoby wymienić koła własnoręcznie w garażu lub podjeździe.

 

Po drugie bezpieczeństwo!

Posiadając dwa komplety kół mamy zapewniony również większy poziom bezpieczeństwa. Podczas każdorazowego przekładania opon zimowych na letnie i odwrotnie, narażamy je na uszkodzenia. W szczególności narażona jest na to stopka opony, czyli element który styka się z felgą. Powoduje on nieszczelność opony co utrudnia utrzymanie optymalnego ciśnienia w oponach. Niedopompowana opona ulega zniszczeniu znacznie szybciej, gdyż powoduje nierównomierne wytarcia bieżnika. Opona w takim stanie nadaje się jednie na wyrzucenie.

 

Po trzecie lepszy wygląd!

Niewątpliwie każdy chce wyglądać jak najlepiej w swoim samochodzie, a drugi komplet felg niewątpliwie odgrywa pod tym względem bardzo ważną rolę. Dzięki niemu mamy możliwość zmiany wyglądu naszego pojazdu. Co raz częściej w sklepach możemy spotkać felgi produkowane specjalnie na zimę i pory letnie. Nowoczesne felgi z powodzeniem możemy używać w zimie, nie martwiąc się o ich zniszczenie przez sól drogową.

Mimo wszystko w Polsce podczas zimy przeważa zastosowanie felg stalowych. Niestety ich wyższość nad alufelgami jest mitem. Mimo iż stalowe felgi są tańsze i łatwiejsze w naprawie, to ich wytrzymałość na uszkodzenia pozostawia wiele do życzenia, nie wspominając o jakości Polskich dróg po których muszą jeździć.

Mimo wszystkich zalet, w Polsce panuje ciągły stereotyp, a drugi komplet jest rzadkością. Z prowadzonych badań nie wynika by polscy kierowcy nie nabywali kolejnego kompletu felg ze względów finansowych. Możliwe iż głównym powodem tego zjawiska może być nieświadomość zalet jakie z tego wynikają.

Zobacz również

Zostaw komentarz