Zakup używanych felg

Zakup używanych felg

Ze względów ekonomicznych wiele osób decyduje się na zakup używanych felg samochodowych. Wiąże się z to z pewnym ryzykiem, gdyż nie możemy mieć stuprocentowej pewności co do ich pochodzenia. Na co zwrócić szczególną uwagę kupując felgi z drugiej ręki?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na ich stan. Jeżeli się nie znamy na motoryzacji najlepiej zabrać ze sobą mechanika samochodowego. Niektóre uszczerbki, jak choćby różnego rodzaju pogniecenia i wyłamania są widoczne gołym okiem i nie powinniśmy mieć większych problemów z ich wyłapaniem. Pamiętajmy jednak, że istnieje taka czynność jak prostowanie felg i są firmy, które robią to bardzo dobrze. Mimo wszystko, każdy dobry mechanik będzie w stanie odróżnić nowe felgi od felg prostowanych. Dlatego warto zabrać ze sobą osobę, która się zna na motoryzacji, bo czemu mamy płacić za „bite” felgi tyle samo co za nowe?

Istnieje również alternatywa dla osób, którzy nie mają znajomego mechanika. W takim przypadku wystarczy podjechać z interesującymi nas felgami na wulkanizację. Wulkanizator to osoba, która najlepiej zna się na kołach samochodowych dlatego po szeregu kompleksowych badań nie powinno być problemu z wykryciem podstawowych usterek. Niekiedy wystarczy zapytać osobę oferującą nam sprzedaż felg o możliwość ich kontroli u wulkanizatora. Jeżeli sprzedający będzie starał się odmawiać takiej możliwości powinniśmy sobie dać spokój z zakupem, gdyż najprawdopodobniej ma coś na sumieniu.

Oprócz wymienionych uwag nie zapomnijmy o podstawach. Niekiedy w ogłoszeniu umieszczony rozmiar felgi różni się od proponowanych. Kolejnymi parametrami, na które warto popatrzeć to średnica i szerokość felgi, rozstaw śrub oraz parametr ET, który określa głębokość osadzenia koła w nadkolu. Kupując felgi aluminiowe zwróćmy uwagę na to czy w komplecie otrzymamy pierścień centrujący i zestaw śrub bądź nakrętek.

Zobacz również

Zostaw komentarz