Wymiana kół samochodowych – potrzebne narzędzia warsztatowe

Wymiana kół samochodowych – potrzebne narzędzia warsztatowe

Narzędzia warsztatowe są niezbędnym akcesorium podczas wszelkich napraw samochodowych. W zależności jaką czynność wykonujemy, użyjemy odpowiedniego sprzętu. Wymieniając koła w samochodzie, posłużymy się konkretnymi przyborami, które nam to w wygodny i bezpieczny sposób umożliwią. Temat narzędzi i ich roli podczas wymiany kół poruszymy sobie w tym artykule.

Narzędzia warsztatowe, a wymiana kół samochodowych

Jak wiadomo, nie zawsze mamy możliwość wymiany kół samochodowych w profesjonalnym warsztacie. Czasem wykonujemy tą czynność w przydomowym garażu, bądź też zdarzają się sytuacje, że na trasie musimy użyć zapasowego koła. Co w takim wypadku? Otóż warto mieć przy sobie niezbędne narzędzia warsztatowe, które w szybki sposób umożliwią nam wymianę koła. Ewentualnie przy braku zapasowego, możemy posłużyć się odpowiednim akcesorium, które na jakiś czas zabezpieczy daną usterkę i umożliwi dalszą jazdę. Skupmy się jednak nad podstawowymi, a zarazem niezbędnymi narzędziami warsztatowymi potrzebnymi podczas wymiany koła.

Niezbędne narzędzia warsztatowe do wymiany koła w samochodzie

Podstawowymi narzędziami warsztatowymi, potrzebnymi do wymiany koła w samochodzie będą: klucze do odkręcania i dokręcania kół oraz podnośnik. Warto jest też mieć w zanadrzu podstawki, narzędzia do zdejmowania ozdobnych nakładek śrub lub kołpaków, podporę pod koło, latarkę i rękawice.  Istotnym elementem będzie też trójkąt ostrzegawczy i kamizelka odblaskowa.

Każde z wyżej wymienionych narzędzi odegra znacząco rolę podczas wymiany. Najważniejsze z nich to:

Klucze, wśród których znajdziemy ręczny klucz do kół i udarowy, które pomogą odkręcić śruby, oraz dynamometryczny, który dokręcić je do odpowiedniego momentu.

Podnośnik samochodowy, który umożliwia podniesienie auta i podpora pod koło, zapobiegająca stoczeniu się samochodu, kiedy znajduje się na podnośniku.

Warto mieć przy sobie taki podstawowy zestaw narzędzi warsztatowych, który pomoże nam sprawnie wymienić koło i umożliwi dalszą jazdę.

Narzędzia warsztatowe od iParts.pl

Narzędzia warsztatowe, dobrze jest nabyć od sprawdzonego i doświadczonego sprzedawcy, który w razie potrzeby służy fachową pomocą.  Wiodącym na rynku sklepem motoryzacyjnym, jest iParts.pl https://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/akcesoria,sprzet-warsztatowy-i-narzedzia,66-231.html , który swoją ofertę narzędzi warsztatowych kieruje zarówno do indywidualnych klientów, jak i profesjonalnych warsztatów samochodowych. Doświadczenie jakie posiada w branży, pozwala mu na odpowiednie zaspokojenie potrzeb klienta. Wysokiej klasy produkty, sprawdzają się zarówno w małych warsztatach przydomowych, jak i większych, profesjonalnych zakładach.

Zobacz również

Zostaw komentarz