Uważaj na podróbki!

Nie jest odkryciem stwierdzenie, że jakość felg i opon wpływa na bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego. Z tego też powodu zalecamy wybór produktów najwyższej jakości, renomowanych producentów, którzy to bezpieczeństwo nam zapewniają.

Pomimo tego, że większość z nas zdaje sobie z tego sprawę, w internecie aż roi się od produktów ładnie nazywanych “replikami”, które są w rzeczywistości podróbkami. Jakość tego typu towarów jest często tragiczna, produkowane są w Chinach bądź innych krajach azjatyckich, gdzie nie są spełniane normy produkcji. Zazwyczaj podróbki nie posiadają odpowiednich homologacji i certyfikatów. Czemu więc ludzie je kupują?

Odpowiedź jest prosta – dla ceny i designu. Nierzadko felgi te wyglądają przyzwoicie i atrakcyjnie, a kosztują niewiele. Użytkownicy, chcąc ciąć koszty zdecydują się na tego typu zakup bo kierują nimi kwestie budżetowe.

Niestety, podróbki oznaczają dla użytkownika (i nie tylko!) zagrożenie na drodze, bowiem nie można przewidzieć jej reakcji na sytuację kryzysową. Jeśli nie wierzymy, zawsze można wejść na jeden z popularnych serwisów umożliwiających upload filmików i zobaczyć, jak łatwo zniszczyć tego typu produkty. Konkluzja jest jedna – chińszczyzna po prostu jest niebezpieczna.

Poza tym, po wjechaniu w wyrwę lub na krawężnik mogą one po prostu się wygiąć lub pęknąć. Prostowanie i naprawa tego typu felgi też jest o wiele trudniejsze, niż w przypadku markowej, dobrej jakościowo felgi.

Z tego też powodu, powinniśmy wystrzegać się podróbek, ostatnio tak popularnych na wielu serwisach aukcyjnych. Może i wyglądają atrakcyjnie, może ich cena jest zachęcająca, ale istnieje spora szansa, że będziemy wkrótce żałować tego zakupu.

Zobacz również

Zostaw komentarz