Posts Tagged ‘opony’

Opony całoroczne czy sezonowe?

Co roku w okresie jesiennym wielu kierowców staje przed dylematem: opony zimowe czy całoroczne? Nie mogąc się zdecydować, bez zastanowienia, wielu z nich z przyzwyczajenia i bezpieczeństwa wybiera zimowe, czy to dobra decyzja?

Read Full Post »

Podstawowa wiedza o oponach samochodowych

Przy problemach z jazdą kierowcy często szukają usterek i już przygotowują wydatki na związane z nimi naprawy. Okazuje się, że problemy nie zawsze są poważne, a winne mogą być np. zużyte opony. Dzisiaj właśnie poruszamy kwestię ogumienia samochodu i najważniejszych informacji z nimi związanych. Read Full Post »

Jak dbać o felgi i opony?

Nawet najbardziej efektownie wyglądające felgi nie będą się dobrze prezentowały, kiedy nie będą zadbane w odpowiedni sposób. Odpowiednia pielęgnacja kół zapewni samochodowi odpowiedni wygląd. Read Full Post »

Plusy i minusy opon typu Run on Flat

Opony typu Run on Flat, to rodzaj ogumienia, które umożliwia jazdę nawet po utracie powietrza lub przebiciu opony. Wszystko to dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji opony, która jest wzmocniona na bokach oraz felgi samochodowej z gumą amortyzującą umieszczoną pośrodku. Read Full Post »

Plusy i minusy używania opon niskoprofilowych

Opony niskoprofilowe to coraz częstsza inwestycja, nawet dla osób które posiadają samochody lub felgi nieprzystosowane do jazdy na takim ogumieniu. Użytkownicy samochodów coraz częściej zwracają uwagę na wygląd swojego samochodu i stosują niższe opony oraz większe felgi, zapominając o wpływie ich na jakość i komfort jazdy, oraz trwałości zawieszenia samochodu które ulega eksploatacji w bardzo szybkim tempie. Read Full Post »

Wymiana koła – praktyczne porady

Wymiana koła w samochodzie jest pozornie łatwą czynnością. Jeżeli będziemy pamiętać o wszystkich wskazówkach to wymienimy koła bez konieczności wizytowania warsztatu samochodowego.

Read Full Post »

Jak wydłużyć życie opon samochodowych?

O opony samochodowe powinniśmy dbać podobnie jak o wszelkie pozostałe części samochodu. Na żywotność opon ma wpływ wiele czynników – odpowiednie wyważenie kół, właściwa felga oraz prawidłowe ciśnienie.

Read Full Post »

Zdejmowanie opony z felgi – praktyczny poradnik

Czasy, kiedy ludzie samodzielnie naprawiali uszkodzone opony dawno odeszły do lamusa. W dzisiejszych czasach pełno jest zakładów wulkanizacyjnych, które świadczą kompleksowe usługi szybko, tanio i pewnie. Read Full Post »