Posts Tagged ‘felgi’

Jak dbać o felgi i opony?

Nawet najbardziej efektownie wyglądające felgi nie będą się dobrze prezentowały, kiedy nie będą zadbane w odpowiedni sposób. Odpowiednia pielęgnacja kół zapewni samochodowi odpowiedni wygląd. Read Full Post »

Podrabiane felgi

W polskim internecie pełno jest ofert, gdzie dostępne są tanie felgi, często podróbki znanych producentów. Wielu kierowców chętnie je nabywa, głównie ze względu na koszty. Jak się okazuje, jest to oszczędność tylko na krótką metę. Read Full Post »

Renowacja felg

Jednym z zadań felg jest ich efekt wizualny, który ma poprawić wygląd naszego samochodu. Jednak stare, brudne, czy zniszczone felgi działają w odwrotny sposób. Wtedy konieczna jest ich renowacja.

Read Full Post »

Jakie felgi wybrać?

Przy wymianie opon warto pomyśleć także o zakupie nowych felg i o wyborze, które wybierzemy do naszego samochodu. Read Full Post »

Felgi aluminiowe – dobry wybór?

Felgi aluminiowe to wydatek rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych. Wielu kierowców więc nie decyduje się na ich zakup i montaż, jednak okazuje się, że mają one istotne zalety.

Read Full Post »

Zimą tylko felgi stalowe?

Dzisiaj zaczęła się kalendarzowa zima. Większość kierowców twierdzi, że do opon zimowych należy stosować tylko i wyłącznie felgi stalowe. Jak jest naprawdę?

Read Full Post »

Zakaz napraw felg w Niemczech

Prostowanie oraz spawanie felg powstałych ze stopów lekkich jest zabronione w Niemczech, mimo, że stan dróg jest tam o wiele lepszy niż w Polsce. Dopuszczalne są tylko drobne zmiany kosmetyczne, jak np. lakierowanie. Read Full Post »

Dystanse do felg

Na drodze często zauważyć możemy tuningowane samochody i niektóre z nich wydają się być szersze niż zwykle. W takich samochodach zastosowano zwiększenie rozstawu kół za pomocą dystansów. Sylwetka samochodu znacznie się zmienia, ale też pomagają one w innych kwestiach.

Read Full Post »

Dwa komplety felg – warto?

To, że powinno posiadać się dwa komplety opon to rzecz oczywista. Jednak czy warto też zaopatrzyć się zarówno w felgi stalowe, jak i aluminiowe?

Read Full Post »

Prawidłowy dobór felg aluminiowych

Bardzo dużo kierowców postanawia w swoich samochodach montować aluminiowe felgi. Ma to oczywiście poprawić wygląd wizualny samochodu. Mało kto jednak zwraca uwagę przy zakupie na jakość i właściwy dobór produktu, co może się źle skończyć. Read Full Post »