Posts Tagged ‘felgi aluminiowe’

Alufelgi Enkei

Japońskia firma Enkei zapoczątkowała swoja działalność w 1950 roku. W swojej ofercie posiada wysokiej jakość felgi aluminiowe, które możemy spotkać w autach na całym świecie. Enkei to jeden z czołowych dostawców felg dla Formuły 1. Według statystyk, firma ta sprzedaje rocznie niemal dziesięć milionów felg w Europie, Azji czy Ameryce Północnej. Read Full Post »

Felgi aluminiowe – dobry wybór?

Felgi aluminiowe to wydatek rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych. Wielu kierowców więc nie decyduje się na ich zakup i montaż, jednak okazuje się, że mają one istotne zalety.

Read Full Post »

Dwa komplety felg – warto?

To, że powinno posiadać się dwa komplety opon to rzecz oczywista. Jednak czy warto też zaopatrzyć się zarówno w felgi stalowe, jak i aluminiowe?

Read Full Post »

Prawidłowy dobór felg aluminiowych

Bardzo dużo kierowców postanawia w swoich samochodach montować aluminiowe felgi. Ma to oczywiście poprawić wygląd wizualny samochodu. Mało kto jednak zwraca uwagę przy zakupie na jakość i właściwy dobór produktu, co może się źle skończyć. Read Full Post »

Dbanie o felgi aluminiowe

Aluminiowe felgi już od wielu lat zastępują te stalowe. Oprócz właściwości technicznych i eksploatacyjnych poprawiają przede wszystkim wygląd każdego samochodu. Jednak by spełniały swoje zamierzone funkcje, wymagają specjalnego traktowania, a dbać o nie należy delikatnie i z uwagą. Niżej podamy kilka cennych uwag, jak należy postępować i na co zwracać uwagę, aby zachować należyty wygląd i kondycję felg. Read Full Post »

Felgi marki OZ-Racing

Włoskie felgi firmy O-Z Racing dostępne są na naszym rynku od wielu lat a na całym świecie jeszcze dłużej. Mimo iż firma nie jest największym producentem felg aluminiowych, to niewątpliwie felgi tej firmy trafiają do najlepszych. Read Full Post »

Zakup używanych felg

Ze względów ekonomicznych wiele osób decyduje się na zakup używanych felg samochodowych. Wiąże się z to z pewnym ryzykiem, gdyż nie możemy mieć stuprocentowej pewności co do ich pochodzenia. Na co zwrócić szczególną uwagę kupując felgi z drugiej ręki? Read Full Post »

Felgi skręcane – charakterystyka

Felgi skręcane to doskonały produkt dla wszystkich chcących wyróżnić się z tłumu. Obecnie, na rynku motoryzacyjnym pojawia się coraz większa ilość różnego rodzaju felg, dlatego każdy z pewnością umiejętnie dobierze coś do własnego auta.

Read Full Post »

Źle dobrane felgi – konsekwencje

Nieumiejętny dobór felg do naszego samochodu może pociągnąć za sobą liczne konsekwencje. Koła samochodowe to jedyny element pojazdu, który ma bezpośredni kontakt z drogą, dlatego niezwykle istotny jest dobór właściwych felg. Read Full Post »

Konserwacja i pielęgnacja felg aluminiowych

Kilka artykułów wcześniej pokrótce opisaliśmy jak pielęgnować i konserwować felgi stalowe. Dziś zajmiemy się popularniejszą, ale droższą odmianą felg – felgami aluminiowymi.

Read Full Post »