Skręcane felgi

Felgi skręcane to jeden z najbardziej ekskluzywnych i efektownych elementów, które możesz wykorzystać do uatrakcyjnienia wyglądu swojego samochodu. Nie należą one do tanich produktów, ale swoją cenę rekompensują swoim designem.

Ekskluzywne felgi z najwyższej półki potrafią kosztować kilka, a czasem nawet kilkanaście tysięcy złotych za komplet na dwie osie. Tego typu produkty nie są dostępne w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym i najczęściej są sprowadzane na zamówienie, ale ich zwolennicy mówią, że wart są każdej złotówki.

Jeśli mówimy o bardzo dużych kołach, trzeba zaznaczyć, że potrzebują one felg dużych, szerokich, a jednocześnie lekkich. Bardzo często fizyczną niemożliwością jest wykonanie ich z jednego kawałka metalu, wykorzystując olewanie czy też kucie. Aby ominąć te komplikacje, niektórzy producenci składają felgi z kilku części. Efekt jest niesamowity – felgi te są lekkie, wytrzymałe i niesamowicie wysokiej jakości. Wszystko to wynika z tego, że proces produkcyjny jest niezwykle dokładny i nie ma tu miejsca na nawet najmniejszy błąd.

 

Felgi skręcane biorą się ze sportów wyścigowych, które napędzają inżynierię samochodową w wielu dziedzinach motoryzacji. Aby je stworzyć należy najpierw skuć bądź odlać obręcz, a następnie ramiona. Tylko doświadczony i wysokiej klasy zakład jest w stanie zrobić coś takiego.

Felgi skręcane są kolejno montowane w taki sposób, że ramiona mocowane są do obręczy poprzez tytanowe śruby. Do produkcji jednej felgi wykorzystuje się kilkadziesiąt tytanowych śrub, których lokalizacja jest ustalana poprzez szereg profesjonalnych pomiarów.

Do najważniejszych etapów podczas produkcji skręcanych felg jest ich scentrowanie. Jest to moment szczególny i bardzo ważny. Od jego efektu zależy, czy felga będzie lekka, piękna, o charakterystycznym łączeniu śrubami. Rozpozna ją nawet laik, mimo wielu podróbek nawiązujących do tego typu stylistyki, posiadających atrapy śrub. Felgi skręcane to po prostu najwyższa półka w swojej dziedzinie.

W tej beczce miodu trzeba jednak powiedzieć, że felgi skręcane mają jedną wadę. Otóż, łączenie ich wymaga zwiększenia wewnętrznej średnicy felgi. Z tego tez powodu średnica wewnętrzna felg skręcanych ma tak w rzeczywistości o jeden mniejszy rozmiar. Powinno się zatem zwracać uwagę szczególnie na dane producenta, a z pomocą w doborze powinien przyjść sprzedawca.

Zobacz również

Zostaw komentarz