Prostowanie felg

Prostowanie felg to mało popularna usługa, która na chwilę obecną proponowana jest niemal w każdym warsztacie samochodowym. W Polsce do niedawna panowało przekonanie, że prostowanie felg nie opłaca się ze względu na spore koszta, lecz tak naprawdę jest zupełnie inaczej.

W Internecie znajdują się różnorodne opinie internautów na temat prostowania felg. Część z nich jest zadowolona, a reszta zdecydowanie odradza przeprowadzanie podobnych zabiegów. Trzeba jednoznacznie przyznać, że prostowanie felg to czynnik niezwykle indywidualny. Nie ma jednolitego cennika dla tej usługi, gdyż koszta prostowania felgi zależą od jej stopnia uszkodzenia. Przeważnie wynoszą w okolicach 50-200 złotych za sztukę. Pamiętajmy, aby korzystać tylko i wyłącznie z usług profesjonalnych warsztatów samochodowych, które powszechnie cieszą się sporą renomą. Sam sprzęt do prostowania felg jest niezwykle drogi i nie każdy warsztat może sobie na taki zakup pozwolić. Właśnie dlatego, mniejsze warsztaty samochodowe posiadają w swojej ofercie prostowanie felg przy użyciu sprzętu mało profesjonalnego co sprawi, że nasza felga po takim prostowaniu może rozlecieć się na pierwszej dziurze.

Inaczej zabieg ten wygląda w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Najlepsi specjaliści potrafią sprawić, że przy stosunkowo niskim nakładzie pieniędzy nasza felga zostanie wyprostowana bez pozostawienia najmniejszych śladów. Oczywiście każdy zabieg ma swoje granice. Zbyt duże uszkodzenia sprawią, że nasza felga nie będzie nadawać się do wymiany i pozostanie nam tylko i wyłącznie zakup nowej.

Zobacz również

1 Komentarz

Zostaw komentarz