Podrabiane felgi

Podrabiane felgi

W polskim internecie pełno jest ofert, gdzie dostępne są tanie felgi, często podróbki znanych producentów. Wielu kierowców chętnie je nabywa, głównie ze względu na koszty. Jak się okazuje, jest to oszczędność tylko na krótką metę. khmer24_64945aCeny te odbiegają od tych felg produkowanych przez renomowanych producentów nawet 2-3 razy mniej. Sprzedawcy przekonują nabywców, że tak naprawdę są to felgi tej samej jakości, lecz bez “firmowego znaczka”. Nic bardziej mylnego.

Wielu kupujących nabiera się na te sztuczki, niektórzy wiedzą też, że może jakość nie jest taka sama, jak przy “normalnych” felgach, ale mimo wszystko nabywa je ze względów oszczędnościowych.

Takie felgi są jednak o wiele mniej wytrzymałe. O wiele łatwiej się gną, pękają, szybciej odpryskuje na nich lakier. Przy ich produkcji zostały użyte gorsze stopy. Na takich felgach nie dokonuje się także kontroli jakości, która wykryłaby możliwe wadliwe odlewy. Często producenci takich felg rezygnują często choćby z procesu utwardzania odlewów. Na pierwszy rzut oka takie felgi niczym nie różnią się od tych poddanych utwardzaniu, do momentu najechania na krawężnik, czy większą dziurę.

Jak się okazuje, podrabiane felgi mogą być też niebezpieczne. Wykonano specjalne testy, m.in. poprzez najechanie na krawężnik, czy wpadnięcie samochodu w dziurę. W przypadku oryginalnych felg doszło jedynie do powierzchownych uszkodzeń, a przy podróbkach zniszczenia już były o wiele większe – pękły ramiona felgi, niemal natychmiast zeszło ciśnienie w kołach. Kierowca więc miałby duży problem, by zapanować nad pojazdem.

 

Zobacz również

2 komentarze

Zostaw komentarz