Naprawa felg – czy warto?

Naprawa felg – czy warto?

Czy warto pogięte lub pęknięte felg samochodowe? To pytanie nurtuje pewnie nie jednego kierowcę, w szczególności ze względu na oszczędności. Felgi najczęściej uszkadzają się w wyniku uderzenia o krawędź chodnika, czy w wyniku przebicia opony.

Podróżując przez swoje miasto, nie raz pewnie natknęliście się na banery z reklamą warsztatów oferujących rzekomo profesjonalną naprawę felg aluminiowych i stalowych. Rekomendują oni swoje usługi certyfikatami które mają świadczyć o w pełni profesjonalnej naprawie. Jednak powinniśmy się grubo zastanowić nad słusznością tych haseł reklamowych, gdyż nie są one w pełni prawdziwe.

 

W kraju takim jak Niemcy, od dawna powołana jest specjalna organizacja badająca bezpieczeństwo na drogach publicznych. Według ankiet przeprowadzonych przez tą że organizacje, wynika że większość kierowców samochodowych twierdzi, iż mogą bez przeszkód, poddać felgi naprawie, a potem bezpiecznie na nich podróżować. Specjalnie powołany komitet wraz z ograniczają VDAT, miał zająć się tą kwestią i przeprowadził stosowne badania, z których wynika że felgi naprawiane absolutnie nie mogą być używane na drogach publicznych.

Za pewne nie wielu kierowców ruszą te słowa i nie zrezygnują z naprawy swoich felg, gdyż nie posiadają wystarczających funduszy by zakupić nowe felgi, lub używane. Jednak eksperci argumentują tą postawę w negatywny sposób. Felgi naprawiane z przyczyny najechania na krawężnik, czy innych przypadłościach, znacznie ingerują w konstrukcję i trwałość felgi. Naprawa wiąże się z obróbką cieplną, ingerencje w kształt i strukturę materiału.

Może nam się wydawać, że to tylko propaganda głoszona przez producentów samochodowych, na których chcemy zaoszczędzić. Jednak pamiętajmy iż felgi kosztują 2000 tysiące złotych, a nasze życie i bliskich jest bezcenne.

Zobacz również

Zostaw komentarz