Metody produkcji alufelg

Metody produkcji alufelg

Sposobów produkcji felg jest kilka, a wszystkie z nich postaram się jak najlepiej opisać w poniższym artykule. W przybliżeniu tej wiedzy chodzi głownie o to iż w dokonaniu świadomego wyboru podczas zakupu felg. A wybierać możemy z bardzo dużej gamy produktów, ponieważ sposobów produkcji występuje aż cztery.

Pierwszą z nich jest rolowanie. Od razu nadmienię że jest to kosztowna metoda produkcji, dlatego jeżeli sprzedawca poinformuje was że felgi zostały wyprodukowane przy jej użyciu, to zaczniecie rozumieć ceny za które są oferowane. Koszty te są jednak adekwatne do jakości jaką otrzymujemy wraz z zakupem felg. Dzięki rolowaniu otrzymujemy felgi o bardzo dużej gęstości materiału, dzięki czemu są one niezwykle wytrzymałe. Jeżeli chodzi o proces produkcji, polega na zastosowaniu do niego specjalnych rolek ubijają materiał w taki sposób, aż uzyskają one pożądany kształt. Metody rolowania zazwyczaj używa się do produkcji obręczy w dużych wymiarach.

Kolejny sposób produkcji felg aluminiowych to tzw. metoda niskociśnieniowa. Jest to najbardziej rozpowszechniony model produkcji, stosowany przez większość znanych producentów. W tym przypadku koszty produkcji nie są już tak wielkie, jednak jakość stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Dzięki tej metodzie możliwe jest osiągnięcie optymalnego stosunku jakości do ceny, dzięki czemu stają się najbardziej pożądanym produktem na rynku. Metoda ta umożliwia również produkcję felg w różnych, nawet bardzo wymyślnych kształtach, co znacząco poszerza ofertę sprzedażową.

 

 

Jeszcze innym rozwiązaniem jest tak zwana metoda kucia. Proces produkcji tą metodą poległa gównie na rozgrzaniu aluminium do wysokiej temperatury oraz poddanie go ogromnemu naciskowi prasy. Urządzenie to jest bardzo precyzyjne i pozwala na formowanie oraz ubijanie materiału do momentu uzyskania pożądanego kształtu. Dzięki tej metodzie uzyskuje się bardzo wytrzymałą konstrukcję felgi, co jest jej największą zaletą.

Ostatnią z metod którą wykorzystuje się do produkcji felg aluminiowych jest metoda grawitacyjna. Jest to rozwiązanie najprostsze i najmniej kosztowne. Jak się można od razu domyślić, jakość felg wykonanych tą metodą nie jest najwyższych lotów. Podczas produkcji aluminium w formie ciekłej, wlewane jest do formy przy użyciu siły grawitacji kuli ziemskiej. Z powodu niezastosowania żadnej metody która wspomaga ten proces, felga mimo swojego prawidłowego kształtu zewnątrz, w swojej budowie może posiadać wady ukryte widoczne jedynie po prześwietleniu Roentgenem.

Kończąc ten artykuł, chciał bym by każdy z czytających zastanowił się teraz nad doborem felg które zamierza zakupić. Najczęściej te najtańsze felgi mimo rewelacyjnej reklamy jaką oferuje producent, są groźne nie tylko dla samochodu, lecz dla samego kierowcy i pasażerów. Dlatego warto się zastanowić czy chcemy zaoszczędzić na felgach kosztem naszego bezpieczeństwa i zdrowia, czy wydać trochę więcej i mieć pewność ,że będą one nam służyć przez długie lata.

 

Zobacz również

Zostaw komentarz