Konserwacja i pielęgnacja felg stalowych

Niestety, wielu kierowców w Polsce zmaga się z rdzą na felgach stalowych. Często jedynym wyjściem jest kupno nowych felg, aczkolwiek nie zawsze. Dzisiaj pokażemy jak możemy konserwować i pielęgnować felgi stalowe.

Sygnałami do rozpoczęcia drobnych czynności serwisowych powinny być takie objawy jak łuszcząca się farba lub widoczne obtarcia. W takich wypadkach możemy być spokojni – obejdzie się bez wymiany całych felg. Mimo to, powinniśmy przygotować się na czynność stosunkowo długą i ciężką, jednak zrekompensować powinny nam to efekty naszej pracy. Zalecamy, aby wybierać lato bądź wiosnę na tego typu czynności, najlepiej robić to na świeżym powietrzu.

Pierwszym krokiem będzie zaopatrzenie się w produkty, które będziemy potrzebowali. Warto więc kupić spray w dowolnym kolorze, spray bezbarwny, papier ścierny wodny w dwóch parametrach – 800 i 1200, rozcieńczalnik, wiertarkę wraz ze szczotką. Wszystkie te produkty znajdziemy w pierwszym lepszym sklepie, a ich koszt nie powinien wynieść więcej niż 80 złotych.

Jeśli mamy już wszystkie produkty, pracę powinniśmy rozpocząć od starannego szlifowania felgi. W tym celu korzystamy ze wiertarki ze szczotką i przy jej pomocy usuwamy ogniska rdzy oraz starą farbę. Robimy to tak długo, aż naszym oczom pokaże się blacha (chyba, że farba jest dobra i nie nosi śladów korozji). Aby usunąć drobne ogniska rdzy możemy wspomóc się papierem wodnym.

Kiedy już dokładnie oczyścimy felgę, możemy zacząć malowanie. Nakładamy dwie warstwy sprayu (w odstępie 2-godzinnym), a następnie jedną warstwę lakieru bezbarwnego. Po całkowitym pomalowaniu felg, warto je odstawić na bok na jedną dobę, aby ta mogła spokojnie, bez przeszkód wyschnąć.

Wskazówka: lepiej dla opon, aby ten zabieg wykonywany był bez nich. Powyższe czynności należy powziąć w stosunku do wszystkich felg.

Zobacz również

Zostaw komentarz