Jak dbać o felgi i opony?

Nawet najbardziej efektownie wyglądające felgi nie będą się dobrze prezentowały, kiedy nie będą zadbane w odpowiedni sposób. Odpowiednia pielęgnacja kół zapewni samochodowi odpowiedni wygląd.

tires-no-bg

Mycie felg

Należy najpierw dokładnie spłukać obręcze myjką wysokociśnieniową, potem spryskać obręcz środkiem do felg, które po użyciu zostawiają specjalną warstwę ochronną, która chroni obręcze przed korozją. Po dokładnym umyciu felgi jeszcze raz należy spłukać je wodą, a jeśli zostaną widoczne plamy należy je usunąć specjalnymi środkami (są to plamy ze smoły).

W przypadku felg aluminiowych pokrytych chromem warto użyć jeszcze specjalnej pasty służącej do polerowania powierzchni metalowych. Pozwoli to im przywrócić ich dawny blask.

Opony

Na niszczenie opon składa się wiele czynników, takich jak brud, sól drogowa, czy czynniki atmosferyczne. Z czasem powstają przebarwienia i pęknięcia. Stosując jednak specjalne środki do pielęgnacji opon z łatwością nadamy im efektowny wygląd i zakonserwujemy je.

Najpierw należy zacząć od umycia opon, potem poczekać aż wyschną. Dopiero wtedy można nanieść specjalny środek, co ważne na rant opon, a nie na bieżnik. Takie środki uzupełniają utraconą wilgoć, dzięki czemu odzyskują swój naturalny czarny kolor. Dodatkowo zostawiają warstwę ochronną, która powoduje ograniczenie osadzania się brudu.

Zobacz również

4 komentarze

Zostaw komentarz