Felgi z włókna węglowego

O ile felgi aluminiowe i chromowane są towarem stosunkowo ekskluzywnym, żeby nie powiedzieć luksusowym, mimo wszystko spotykamy się z nimi na co dzień. We współczesnych czasach, coraz większa ilość aut wyjeżdża z salonu na aluminiowych obręczach. Okazuje się, że poziom wyżej znajdują się jeszcze bardziej technologicznie zaawansowane produkty, a mianowicie felgi z włókna węglowego.

Felgi z włókna węglowego zaczęła produkować niemiecka firma WheelsandMore, wypuszczając na rynek serię kół „Megalight-Forged-Series”. Felgi składają się z dwóch części i posiadają ranty wykonane z włókna węglowego. Resztę stanowią elementy aluminiowe, a także tytanowe śruby, które są o wiele bardziej wytrzymałe i lżejsze o około 40 % niż tradycyjne śruby stalowe.

Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii i nowoczesnych materiałów waga 20-calowej felgi zmniejszyła się do niecałych 6 kilogramów, podczas gdy – dla porównania – masa aluminiowej felgi wynosi 18 kilogramów. Wadą takiego rozwiązania może być jednak… cena. Komplet dwudziestocalowych felg w komplecie ze śrubami to koszt około 20 tysięcy euro netto, czyli niecałe 90 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę 23-procentowy VAT obowiązujący w Polsce, komplet takich felg kosztuje ponad 110 tysięcy złotych, a więc cenę nowego, świetnie wyposażonego auta klasy średniej. Koła oferowane są w średnicach od 18 do 23 cali.

Zobacz również

Zostaw komentarz