Felgi skręcane – charakterystyka

Felgi skręcane to doskonały produkt dla wszystkich chcących wyróżnić się z tłumu. Obecnie, na rynku motoryzacyjnym pojawia się coraz większa ilość różnego rodzaju felg, dlatego każdy z pewnością umiejętnie dobierze coś do własnego auta.

Felgi niestety należą do grupy produktów, które im więcej kosztują, tym bardziej będą nas satysfakcjonować. Najtańsze są felgi stalowe. Ze względu na znaczną wagę oraz podatność na rdzę producenci samochodów nie używają ich przy produkcji seryjnej. Droższe, ale o wiele popularniejsze są felgi aluminiowe, na których podróżuje większość samochodów osobowych. Jeżeli chcemy otrzymać felgi z najwyższej półki to będziemy musieli się liczyć z wydatkami rzędu kilku, a niekiedy nawet kilkunastu tysięcy złotych za komplet. W większości przypadków wydanie takiej kwoty na felgi sprawi, że w ręce otrzymamy unikatowy produkt, w który będzie wyposażone tylko i wyłącznie nasze auto.

Do najwyższej półki felg aluminiowych możemy z pewnością zaliczyć tzw. felgi skręcane. Wywodzą się one ze sportów motorowych. Do aut sportowych niekiedy trzeba było dopasowywać indywidualne, ultralekkie felgi, gdyż miały one realny wpływ na osiągi samochodów. Felgi skręcane są produkowane ręcznie, co zapewnia im w większości przypadków unikalność. Osobno odlewa się obręcz, a osobno ramiona. Aby wytworzyć felgi skręcane potrzeba wieloletniego doświadczenia oraz ogromnej precyzji, która wymagana jest zwłaszcza podczas skręcania. Po wstępnej przymiarce ramiona mocowane są do obręczy przy pomocy tytanowych śrub. Warto zauważyć, iż na cały obwód jednej felgi wchodzi aż kilkadziesiąt śrub. Odpowiednie wyważenie takiej felgi wymaga nie lada cierpliwości i dokładności. Efekt, który uzyskamy jest oszałamiający. Już na pierwszy rzut oka felgi skręcane diametralnie różnią się od produkcji seryjnej. Unikalne felgi zapewnią odpowiedni charakter i styl naszemu samochodowi na długie lata.

Zobacz również

1 Komentarz

Zostaw komentarz