Felgi aluminiowe

Felgi aluminiowe

Felgi to nic innego, a metalowa obręcz na którą nakładamy oponę (lub oponę i dętkę). Są one elementem podwozia.

W dzisiejszych czasach, felgi aluminiowe w samochodzie odpowiadają także za wentylację elementów układu hamulcowego (tarczy lub bębna, przewodów hamulcowych, zacisków).

Felgi aluminiowe sprawują bardzo ważną funkcję w każdym samochodzie, bowiem to od nich zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy. Poza tym, niezwykle ważny jest też walor estetyczny, bowiem ich wygląd jest znacznie bardziej atrakcyjny od np. felg stalowych. Współcześnie, wiele firm specjalizuje się w produkcji felg aluminiowych, które nierzadko można określić wręcz dziełem sztuki.

Felgi aluminiowe wymagają od każdego użytkownika specjalnej pielęgnacji i przestrzegania określonych zasad. Wielu kierowców skarży się, że świeżo kupione felgi aluminiowe, szybko pokrywają się kurzem i czarnym nalotem – pyłem powstałym w wyniku zużywania się elementów ciernych hamulców. Sytuacja taka ma miejsce zwłaszcza w przypadku kół przedniej osi. Co należy zrobić, aby usunąć ten drażniący bród nie niszcząc jednocześnie powłoki lakierniczej felg?

W takich sytuacjach, będzie nam niezwykle ciężko usunąć zanieczyszczenia „domowymi” sposobami. Wyjściem z sytuacji jest stosowanie silnych środków chemicznych. Trzeba jednak pamiętać, że często są to detergenty na bazie silnie rozpuszczonych kwasów, które mogą spowodować nieodwracalne szkody. Ponadto, mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia (szczególnie narażone są nasze dłonie).

Wśród najbardziej znanych producentów felg wymieniamy chociażby firmy takie jak OZ Racing, AEZ, DOTZ, Dezent, Rial, Ronal, BBS, Enkei i ATS. Wszystkie te marki posiadają w swojej ofercie produkty najwyższej jakości, w trosce o satysfakcję klienta.

Większość modeli przechodzi tzw. testy testy TUEV, gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa na lata użytkowania. Najważniejszymi testami TUEV są testy wytrzymałościowe, rolowania, uderzeniowy, i jezdny.

Zostaw komentarz