Felgi AEZ Valencia

Firma AEZ od wielu lat cieszy się zaufaniem i poważaniem na rynku felg samochodowych, ze względu na wysoką jakość wyrobów, stylistykę i niezawodność. Wszystkie te cechy potwierdza nowa felga producenta, model Valencia.

Nowa aluminiowa felga AEZ Valencia wywodzi się ze słynnego projektu Rinspeed. Rinspeed to szwajcarskie przedsiębiorstwo branży motoryzacyjnej zajmujące się produkcją samochodów i licznych prototypów oraz tuningiem, z siedzibą w Zumikon, w kantonie Zurych. Przedsiębiorstwo założone zostało w 1977 roku.

AEZ już wcześniej współpracowało ze szwajcarskim wizjonerem mobilności Frankiem M. Rinderknecht, czego owocem był futurystyczne i innowacyjne projekty, które trafiały do produkcji seryjnej.

Tego typu projektem jest UC?, który jest właściwie Fiatem 500 zmiksowanym ze Smartem FotTwo, mający być miejskim samochodem przyszłości. Elektrycznie napędzany UC? został przystosowany do załadunku na pociąg, dzięki czemu pasażerowie mogą poniekąd przy jego pomocy podróżować wygodnie na dłuższych dystansach.

W tym projekcie wzięły czynny udział felgi aluminiowe AEZ, bowiem specjalnie dla firmy Rinspeed producent opracował produkt rewolucyjny pod paroma względami. Ich cechami wyróżniającymi jest przede wszystkim stylistyka i zaskakująco niska waga.

Produkowane seryjnie felgi aluminiowe Valencia posiadają 21 ramion, które poprzez swoją geometrię sprawiają, że koło zdaje się większe. Dzieje się tak poprzez optyczną długość ramion a także ich zakończenie, które kształtem przypomina grotę strzały. Dodatkowym elementem wzmacniającym dynamikę produktu jest optycznie wąski rant, który zwraca uwagę tłoczonym logo AEZ. Felga z lekkiego stopu AEZ Valencia nie posiada oczywiście 32 ramion (jak jej pierwowzór), natomiast wciąż luksusowe detale w tonacji ciemnego chromu przypadną do gustu fanom ekskluzywnych wzorów obręczy.

Firma AEZ oferuje felgi aluminiowe Valencia, w następujących rozmiarach: 7×16, 7×17, 8×17, 8×18, 8.5×19, 9.5×19, jak również 8.5×20 i 9.5×20 cali. AEZ Valencia będzie perfekcyjnym wyborem dla kompaktowych samochodów sportowych, takich jak Alfa Romeo Giulietta czy Volkswagen Scirocco, jak również do limuzyn i coupé jak BMW Serii 3, Lexus LS lub Audi A7. Niemiecka jakość jest zapewniona przez firmę AEZ.

Zobacz również

Zostaw komentarz