Dystanse do felg

Dystanse do felg

Na drodze często zauważyć możemy tuningowane samochody i niektóre z nich wydają się być szersze niż zwykle. W takich samochodach zastosowano zwiększenie rozstawu kół za pomocą dystansów. Sylwetka samochodu znacznie się zmienia, ale też pomagają one w innych kwestiach.

Prawidłowo dobrany dystans wraz z ładną felgą tworzą ciekawy zestaw i faktycznie sprawiają dobre wrażenie. Dodatkowo zwiększenie rozstawu kół może pozytywnie wpłynąć na właściwości jezdne auta. Czasami operacja ta jest konieczna, głównie przy montażu większych hamulców, a także przy zakładaniu felg o zbyt wysokim ET.

katana-wheel

Do produkcji dystansów najczęściej używa się stopu aluminium z magnezem. Powierzchnię tego stopu potem utwardza się w procesie anodyzacji, czyli powierzchniowej obróbki metalu.

Zastosowanie dystansów do felg ma jednak też swoje wady. Przede wszystkim całkowicie zmienia to parametry zawieszenia, a nie zawsze okazują się one korzystne. Montaż dystansów automatycznie skraca czas użyteczności łożyska.

Wybierając dystanse należy zwrócić uwagę na to, by były odpowiednio dobrane do piasty koła, gdyż elementy te muszą ze sobą współgrać. Niewłaściwy montaż może spowodować niebezpieczne sytuacje podczas jazdy.

Zobacz również

1 Komentarz

Zostaw komentarz