Dwa komplety felg – warto?

Dwa komplety felg – warto?

To, że powinno posiadać się dwa komplety opon to rzecz oczywista. Jednak czy warto też zaopatrzyć się zarówno w felgi stalowe, jak i aluminiowe?

Zmienianie opon w naszym kraju to już norma, a przed sezonem letnim, jak i zimowym przed serwisami tworzą się długie kolejki. Serwisy wulkanizacyjne by zdążyć z obsługą wszystkich klientów robią to nieraz szybciej, ale też jakość usługi znacznie spada.

2006-cadillac-sts-v-19-inch-nickel-aluminum-wheel-photo-68666-s-1280x782

W krajach Europy zachodniej istnieje praktyka, że kierowcy posiadają także dwa komplety kół. Jeden na sezon letni, najczęściej z felgami aluminiowymi, a drugi z zimowy ze stalowymi. Takie rozwiązanie powoduje, że zmiana kół jest zdecydowanie krótsza, ale też i tańsza, a takiej wymiany spokojnie można dokonać samemu.

To właśnie brak konieczności przekładania opon na felgi jest największą zaletą tego rozwiązania. Warto też zaznaczyć, że co półroczne zdejmowanie i zakładanie opon znacznie uszkadza stopkę opony, a tak eksploatowane opony długo nie posłużą.

Posiadanie tego typu felg umożliwia też zmianę wyglądu zewnętrznego samochodu. Producenci aut w swoich ofertach posiadają felgi ze specjalnym przeznaczeniem na sezon zimowy, a czasy obowiązywania w tym okresie tylko felg stalowych już dawno minęły.

Zobacz również

1 Komentarz

Zostaw komentarz