Chińskie podróbki felg skonfiskowane we Włoszech

Niedawno, Włoska Gwardia Finansowa zanotowała spory sukces – skonfiskowała 50 tysięcy podrobionych felg samochodowych. Felgi miały imitować produkty znanych i renomowanych firm, które cieszyły się sporą popularnością we Włoszech. Było to niebezpieczne dla użytkowników, ponieważ podróbki różniły się od oryginalnych felg rozmiarem i trwałością.

Akcja była częścią zaplanowanej operacji pod kryptonimem „Circle of life” (Koło Życia), którą zorganizowała Gwardia Finansowa z miasta La Spezia we Włoszech. W wyniku operacji zarekwirowano felgi samochodowe o rynkowej wartości, nie bagatela, 20 milionów euro. Oczywiście, rzeczywista wartość podróbek była o wiele mniejsza, ponieważ do ich zrobienia wykorzystano materiały słabej jakości i prymitywne technologie.

 

Było to bardzo niebezpieczne, ponieważ kupujący przekonany był, że produkt który zakupił jest wysokiej jakości, tymczasem felgi nie dawały żadnych gwarancji wytrzymałości. Artykuły te nie posiadały homologacji, więc były nieobliczalne.

Jak zapowiadają Włosi, wszyscy przedstawiciele firm, którzy sprowadzali wspomniane felgi z Chin zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Zobacz również

Zostaw komentarz