Amortyzatory firmy Monroe od lat chętnie wybierane przez Polaków

Amortyzatory firmy Monroe od lat chętnie wybierane przez Polaków

Wielu kierowców często się staje przed wyborem nowych amortyzatorów zastanawiając się które z nich są najlepsze. Jednym z czołowych graczy na rynku jest amerykańska firma Monroe.

Początki działalności

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1916 roku przez Augusta F. Meyera w mieście Monroe w Stanach Zjednoczonych. Na początku istnienia firma zajmowała się produkcją pomp do opon, później powstawały pierwsze amortyzatory marki Monroe o konstrukcji, która do dziś jest wykorzystywana w nowoczesnych częściach samochodowych. Monroe z biegiem czasu zyskiwała na popularności, a w latach 50. ubiegłego wieku była najpopularniejszą na świecie firmą produkującą amortyzatory. Z biegiem czasu przedsiębiorstwo rozwijało się produkując kolejne wynalazki i zajmując się kolejnymi udoskonaleniami elementów tłumiących drgania. Wiele koncernów samochodowych wykorzystywało komponenty firmy Monroe, które w tamtym okresie stanowiły synonim jakości i wytrzymałości. Międzynarodowa działalność przedsiębiorstwa rozpoczęła się w roku 1964, kiedy firma w Belgii otworzyła pierwszą europejską fabrykę amortyzatorów Monroe. Obecnie na świecie działa blisko 100 placówek przedsiębiorstwa, w tym 31 zakładów produkcyjnych na pięciu kontynentach.

Rodzaje  amortyzatorów

Firma Monroe produkuje wiele rodzajów amortyzatorów. Najpopularniejsze z nich to:

  • Original – dwururowe lub jednorurowe amortyzatory wypełnione olejem lub gazem, które zapewniają wysoki stopień ochrony dla innych elementów zawieszenia i odpowiednie właściwości tłumienia.
  • Reflex – wykonane z myślą o popularnych SUV-ach oraz lekkich ciężarówkach. Dzięki zastosowanej technologii amortyzatory reflex charakteryzują się bardzo szybką reakcją nawet przy niewielkich oscylacjach zawieszenia. Ponadto mają one wysoką zdolność trzymania się drogi oraz zmniejszają do minimum wibracje nadwozia.
  • OEspectrum – dwururowe amortyzatory gazowe powstałe przy użyciu unikalnej technologii opartej o specjalny zawór regulacyjny, co gwarantuje świetną kontrolę nad pojazdem w każdych warunkach oraz pomaga w skróceniu drogi hamowania.
  • Van Magnum – dwururowe amortyzatory olejowe powstałe z myślą o samochodach osobowych o wadze poniżej 3 ton.
  • Adventure – jednorurowe lub dwururowe amortyzatory gazowe do samochodów terenowych odporne na wysokie obciążenia oraz trudne warunki.

Częsty wybór wśród Polaków

Amortyzatory Monroe produkowane są z dużą dokładnością, by jak najlepiej dopasować je do specyfikacji samochodu, w którym zostaną zamontowane. Oferta firmy obejmuje pełny zestaw amortyzatorów praktycznie do wszystkich typów pojazdów i obejmuje zarówno auta osobowe, SUV-y, aż po ciężkie samochody dostawcze. Trwałość i niezawodność amortyzatorów Monroe sprawia, że od lat są chętnie wybierane przez wielu Polaków oraz polecane przez specjalistów. Więcej na ten temat można przeczytać na blogu motoryzacyjnym Czescinr1.pl. Zapraszamy!

Zobacz również

Zostaw komentarz