Alufelgi Sparco

Alufelgi Sparco

Włoska firma Sparco, jedna z najbardziej znanych marek akcesoriów i części motoryzacyjnych, w ostatnim czasie bardzo mocno angażuje się w sporty motorowe. Jest między innymi partnerem i sponsorem zawodników, którzy startują w drifcie i rajdach WRC. Zalicza się do nich – Federico Sceriffo (drift).

Producent w swojej ofercie posiada między innymi kubełkowe fotele, kierownice, pasy oraz sportowe felgi aluminiowe. Ekskluzywna kolekcja felg Sparco jest efektem współpracy z firma O.Z Racing – rozpoczętej w 2009 roku. Umowa została podpisana przez Claudio Bernoniego, prezesa OZ Racing i Luciano Rodighiero, dyrektora generalnego Sparco. Był to początek linii bardzo ekskluzywnych felg samochodowych łączących wyjątkową elegancję i sportowy charakter.

Felgi, które powstały w wyniku współpracy obydwu marek wskazują na ich włoski styl i sportowe pochodzenie. Ich produkcja odbywa się przy bacznym oku inżynierów w pełni zaangażowanych w to co robią, przy wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości oraz najbardziej zaawansowanych technologii konstrukcyjnych. Felgi Sparco posiadają najbardziej ceniony certyfikat TÜV, a także zostały przetestowane w dwuosiowym teście przez firmę LBF. Każda z felg została poddana próbie wytrzymałości na dystansie 15 000 km. Celem tego testu było zasymulowanie warunków jazdy po torze wyścigowym, co w efekcie miało zagwarantować wysoką jakość oraz bezpieczeństwo felg Sparco.

Model felg Sparco Pista to połączenie elegancji i sportowego charakteru. Ceny felg firmy Sparco plasują się od 500 zł do 800 zł za sztukę, co czyni je jednymi z bardziej korzystnych na rynku.

Zobacz również

Zostaw komentarz