Alufelgi Enkei

Alufelgi Enkei

Japońskia firma Enkei zapoczątkowała swoja działalność w 1950 roku. W swojej ofercie posiada wysokiej jakość felgi aluminiowe, które możemy spotkać w autach na całym świecie. Enkei to jeden z czołowych dostawców felg dla Formuły 1. Według statystyk, firma ta sprzedaje rocznie niemal dziesięć milionów felg w Europie, Azji czy Ameryce Północnej.

Accord VII

Technologia produkcji

MAT (The Most Advanced Technology) to technologia produkcji felg aluminiowych wprowadzona przez firmę Enkei. Łączy ona jeden kawałek koła wraz z obręczą formowaną w technologii spinning. Dzięki tej metodzie odlewanie i formowanie koła pozwala uzyskać jak najlepsze warunki wytrzymałościowe. Rim-Rolled to technologia, która pozwala zwiększyć obręcz, przy czym nie tracimy wytrzymałości materiału. Po wykonaniu wszystkich tych procesów felgi mają dużo większą wytrzymałość oraz mniejszą wagę o jakieś 15%. Pozwala to zwiększyć osiągi naszego auta, ponieważ masa 4 kół będzie zdecydowanie niższa, niż w przypadku tradycyjnych felg. Dzięki technologi MAT kucie kół jest zdecydowanie oszczędniejsze, co za tym idzie cena produktów jest bardzo konkurencyjna.

Testy SPEC-E

Produkcja felg Enkei jest na bardzo wysokim poziomie, ponieważ zostały one tak zaprojektowane, aby wymagające i rygorystyczne testy były tylko formalnością. SPEC-E to kryterium badań wprowadzony przez japoński koncern w celu uzyskania jak najlepszych efektów końcowych. W porównaniu do JWL, badania są dużo dokładniejsze i bardziej wymagające. Testy SPEC-E polegają na wykonaniu 20% więcej cykli zginania obrotowego oraz przeprowadzeniu dynamicznych testów promieniowych na zmęczenie koła. Wszystkie produkty oferowane w sprzedaży zostały przetestowane i sprawdzone pod każdym kątem. Po przejściu wszystkich badań Enkei gwarantuje najwyższą jakość produktów, dzięki czemu firma systematycznie umacnia swoją pozycję na rynku.

Rodzaje felg

W ofercie znajdziemy 5 kategorii felg:

  • Felgi Racing &Tuning
  • Felgi Performance
  • Felgi Classic
  • Felgi Luxury Sport
  • Felgi Track/Suv

Współpraca z producentami aut

Firma Enkei prowadzi współpracę z wieloma producentami aut. Możemy wyróżnić takie marki jak: Honda, Nissan, Mitsubishi, Mazda, Subaru. Felgi w tych samochodach oferowane są jako wyposażenie dodatkowe. Pamiętajmy również, aby na naszych felgach znalazły się jak najlepsze opony. Informację na ich temat możemy znaleźć na http://www.iparts.pl/dodatkowa-oferta/opony,72.html.

Zobacz również

Zostaw komentarz