Prawidłowy dobór felg aluminiowych

Bardzo dużo kierowców postanawia w swoich samochodach montować aluminiowe felgi. Ma to oczywiście poprawić wygląd wizualny samochodu. Mało kto jednak zwraca uwagę przy zakupie na jakość i właściwy dobór produktu, co może się źle skończyć.

Kierowcy przy wyborze felg kierują się przede wszystkim ich wyglądem, ale też ceną. Nie zawsze patrzą na jakość, trudno też ją ocenić na pierwszy rzut oka. Trzeba jednak pamiętać, że nie mają one tylko dobrze wyglądać. Osoby wybierające te najtańsze naprawdę dużo ryzykują. Ich trwałość będzie bardzo niska. Szybko pojawiać się zaczną odpryski, a po najechaniu na dziurę może się zdarzyć, że rozpryśnie się ona nagle na drobne kawałeczki.

7 Twin-Spoke Forged Alloy Wheels in Matte Black-1

foto: www.lotustalk.com

Faktycznie, dobrze dobrane felgi aluminiowe dobrze wyglądają w samochodzie. Przez swoją ażurową budowę skutecznie odprowadzają ciepło z zacisków hamulcowych. Odpowiednio dobrane będą o wiele bardziej wytrzymalsze niż stalowe.

Na rynku dostępny jest bardzo duży asortyment różnorodnych felg, a rozbieżność cen jest duża. Dlatego też przy zakupie nie warto kierować się oszczędnością. Sprzedawcy tych tanich próbują przekonywać, że przecież ich produkty również są dobrej jakości, że są to choćby tzw. odrzuty z produkcji masowych, tylko że bez loga producenta. Jednak nie warto ufać w takie przekonania.

Gwarancję dobrej jakości felgi dają jej europejskie atesty, certyfikaty, które potwierdzają, że spełniają one określone wymogi bezpieczeństwa. Jednak i tutaj należy zachować czujność. Producenci także próbują oszukać nabywców oferując tanie felgi, które owszem mają certyfikat, ale przyznany fabryce, a nie danej feldze.

Ważny jest również dobór odpowiedniego rozmiaru felgi. Ten określa najczęściej instrukcja obsługi samochodu. Kierowcom często jednak zależy na szerszych kołach lub o większej średnicy. Można skorzystać z różnych katalogów dostępnych w internecie, czy nawet wirtualnych konfiguratorów, które pozwalają odpowiednie dobranie felgi.

Felgi najlepiej kupić w wyspecjalizowanym sklepie, gdzie pomóc nam może przeszkolony personel. Pracownicy z pewnością dobiorą nam odpowiednie felgi, tak by zakup był w pełni udany. Najlepiej, gdy taki sklep posiada od razu specjalny warsztat, gdzie można dokonać montażu nowych obręczy. To wówczas sprzedawca odpowiedzialny jest za całokształt zakupu i montażu.

Zobacz również

Zostaw komentarz