Kolorowe opony Bridgestone

Kolorowe opony Bridgestone

Bridgestone opracował bardzo fajny i wydajny sposób prostego tuningu praktycznie każdego samochodu. Mam tu na myśli kolorowanie opon tej firmy, które nie ingeruje w strukturę samej opony.

Jeszcze do tej pory, nanoszenie jakiejkolwiek grafiki w innym kolorze niż czarny, wiązało się z użyciem kolorowej gumy. Była to dość mocna ingerencja w oponę, która zaburzała całą strukturę gumy, obniżając jej wytrzymałość oraz zwiększała wagę opony.

 

Bridgestone zechciało zrewolucjonizować rynek oponiarski nowym sposobem nanoszenia grafiki na opony. I nie będzie to grafika w 2 czy 3 kolorach, a pełno-kolorowa, dokładna grafika na bocznej stronie opony. Sposób ten w żadnym stopniu nie posiada efektów ubocznych dla opony, a wszystko to dzięki zastosowaniu receptury atramentów, które nie będą degradować opony nawet po dłuższym czasie. Będzie to świetny sposób na dopasowanie kolorystyczne kół do nadwozia samochodowego. Jak podaje producent, grafikę na oponach będzie można skomponować według własnego gustu i mogą się na niej znajdować nawet nasze zdjęcia. Oczywiście będzie się to wiązać z dodatkowymi kosztami.

Japoński producent zaprezentował takie rozwiązanie na obecnych targach w Genewie. Dzięki tym targom mamy teraz gwarancje, że opony takie zostaną wprowadzone do masowej produkcji, jednak oficjalna data premiery oraz cena nadal jest nieznana.

 

Zobacz również

Zostaw komentarz