Artykuły

Kiedy wymienić opony na nowe?

Każdy użytkownik samochodu raz na jakiś czas musi wymienić opony na nowe. Kiedy należy to zrobić i jakie czynniki decydują o przydatności opony do użycia?

Read Full Post »

Wybór najlepszych opon letnich

Ze względu na negatywny wpływ wyższych temperatur na opony zimowe, wraz z nadejściem wiosny konieczna jest ich wymiana. Nie warto z tym zwlekać, gdyż nawet temperatura rzędu kilku stopni Celsjusza przyczynia się do szybszego zużycia opon. Wymiana jest zatem konieczna, jednak jak dokonać wyboru opon letnich? Read Full Post »

Opony zimowe konieczne nawet w trakcie lekkiej zimy

Faktem jest, że polscy kierowcy, jak mało którzy w Europie, niezwykle sumiennie podchodzą do powtarzanych cyklicznie wymian opon z letnich na zimowe. Statystyki wskazują, iż pod tym względem plasujemy się w ścisłej czołówce. Jednak gdy za oknem nie ma ani śladu śniegu, a jezdnia jest czysta i sucha, niektórzy mogą zacząć wątpić w sens jazdy na zimówkach. Czy słusznie? Read Full Post »

Jaki olej silnikowy do auta z LPG?

Czy po zamontowaniu instalacji gazowej w samochodzie kierowca powinien zmienić olej silnikowy na specjalny, przeznaczony do silników napędzanych LPG? Co prawda zmiana oleju zazwyczaj nie jest konieczna, to jednak używanie olejów silnikowych, które sprawdzono pod kątem współpracy z LPG zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem. Read Full Post »

Rozrząd – charakterystyka układu

Układ rozrządu to wspaniały, wydajny mechanizm rozwijany na rzecz współczesnej motoryzacji. Niektóre stosowane przez producentów metody są strzałem w dziesiątkę, podczas gdy inne zmuszają nas do frustracji, ciągłych wymian elementów i czasochłonnych wizyt w serwisach. Taki układ jest dla naszego samochodu bezcenny, bo pozwala na jego wydajną pracę. Dzięki zestawowi rozrządu może on odpowiednio usuwać produkty spalania i pobierać w odpowiedniej proporcji mieszanki powietrzno-paliwowe. Read Full Post »

Wymiana tarcz hamulcowych

Hamulce samochodowe to część, bez której nie dałoby się obejść w każdym pojeździe. Jednakże często dzieje się tak, że ulegają one usterkom. Na szczęście wymiana tarcz hamulcowych czy klocków to zazwyczaj mało skomplikowana czynność, więc praktycznie każdy, kto ma podstawowe pojecie o mechanice samochodowej jest w stanie ją wykonać. Wystarczy przy tym skromny zestaw podstawowych narzędzi. Read Full Post »

Alufelgi Enkei

Japońskia firma Enkei zapoczątkowała swoja działalność w 1950 roku. W swojej ofercie posiada wysokiej jakość felgi aluminiowe, które możemy spotkać w autach na całym świecie. Enkei to jeden z czołowych dostawców felg dla Formuły 1. Według statystyk, firma ta sprzedaje rocznie niemal dziesięć milionów felg w Europie, Azji czy Ameryce Północnej. Read Full Post »

Opony całoroczne czy sezonowe?

Co roku w okresie jesiennym wielu kierowców staje przed dylematem: opony zimowe czy całoroczne? Nie mogąc się zdecydować, bez zastanowienia, wielu z nich z przyzwyczajenia i bezpieczeństwa wybiera zimowe, czy to dobra decyzja?

Read Full Post »

Podstawowa wiedza o oponach samochodowych

Przy problemach z jazdą kierowcy często szukają usterek i już przygotowują wydatki na związane z nimi naprawy. Okazuje się, że problemy nie zawsze są poważne, a winne mogą być np. zużyte opony. Dzisiaj właśnie poruszamy kwestię ogumienia samochodu i najważniejszych informacji z nimi związanych. Read Full Post »

Jak dbać o felgi i opony?

Nawet najbardziej efektownie wyglądające felgi nie będą się dobrze prezentowały, kiedy nie będą zadbane w odpowiedni sposób. Odpowiednia pielęgnacja kół zapewni samochodowi odpowiedni wygląd. Read Full Post »